Twilight - filmová emo onanie

08.05.2010 00:35:39
Twilight - filmová emo onanie

Na málokterý film jsme slyšeli tak rozporuplné recenze, jako právě na Twilight. Je to upírský nářez střihnutý romantikou, nebo trapná náctiletá slaďárna? Skoukneme, uvidíme.

A že jsme viděli věci… Příběh spočívá v tom, že se hlavní hrdinka, která je o něco zachmuřenější než její sluníčkoví vrstevníci, přestěhuje od maminky k tatínkovi a v nové škole ji hned zaujme chlapec, který je – a teď pozor, fantazii by mohli tvůrci snímku stáčet do flašek - je o něco zachmuřenější než jeho sluníčkoví vrstevníci.

Je to totiž, dramatická znělka, upír! Jeho rodina má staletou zkušenost se skrýváním a utajováním, na čemž závisí jejich životy. V praxi to pak vypadá tak, že rodina velmi nenápadně chodí pořád všude spolu, s nikým se nebaví, tváří se nerudně a Edwarda – zřejmě v rámci dalšího posílení utajení – posílají do školy, odkud ho berou vždycky, když svítí slunce. To dává smysl, ne?


Nestačím vám popis? Podívejte se na TRAILER.


Edward pak vidí Bellu, odhazuje od ní auta, odhání agresory, hodně rychle běhá a jen tak mimochodem se zmíní, že umí číst myšlenky – prostě takový nenápadný, normální teenager. Bella pomocí abnormální vrozené bystrosti zjistí, co už místní indiáni dávno vědí – totiž že je to upír. Fakt. Edward ji aspoň ujistí, že on je ale hodný upír, párkrát se zaleskne a zahopsá si s ní v korunách borovic – a nehynoucí láska hravě překonávající čas, prostor i smrt je na světě. Zbytek filmu se nese v duchu nadšeného budlikání kořeněného hláškami jako „Edward a Bella jsou teď spolu, Bella patří do rodiny a my ji budeme chránit“. A to se prosím ještě ani nelíbali – holt upíři jdou na to asi rychle. Bella má ovšem taky hned jasno – protože je Edward tak cool a krásně se leskne a navíc ji ani nerozsápal, chce s ním strávit celý život a ideálně teď hned se nechat změnit na upírku. Ach jo.

Pokud máte alespoň zbytek logického myšlení, které u podobných klenotů nedokážete vypnout, budete nejspíš plakat a mlátit hlavou do stolu. Je to cukrová demence bez špetky logiky, a pokud si navíc ani nevychutnáte blyštivého vymydleného metrosexuálního upíra, běžte dělat něco užitečnějšího – třeba se koukat, jak rezaví umyvadlo. Na druhou stranu emo-náctiletí se slabostí pro déšť, laní oči, borovice a och, tak temného upíra budou jistě v sedmém nebi. Jinak by asi nikdo netočil tolik pokračování…

Diskuze k článku

Další příspěvky

06.01.2011

Doctor Who – praotec seriálů neztrácí sílu

Znáte Doctora Who? Ne? Chyba! Jestli máte rádi sci-fi, kvalitní herce,...

09.12.2010

Harry Potter – tragédie v kinech

Poslední filmový díl Harryho Pottera (nebo spíš jeho první půlka) patří mezi...

10.11.2010

Shield neboli Policejní odznak - policajti, jaké jste ještě neviděli

Chcete kriminální seriál, který vás napětím rozklepe a všichni hrdinové...

Zobrazit všechny příspěvky