Inception - Leo vám vleze do hlavy!

22.08.2010 22:09:20
Inception - Leo vám vleze do hlavy!

Inception proburácel světovými kiny jako intelektuální nářez, který vám nedá chvilku oddechu, a v jehož změti se rychle ztratíte. A tak jsme se do kina těšili.

Děj byl opravu mimořádně náročný, měl celé tři linie! Nic pro amatéry. No dobře, vlastně ještě nějakou retrospektivu s tajemnou ženštinou a vlakem. Až jsme se z toho opotili.

Ze vzniku mimořádně vydařeného českého názvu Počátek jsme podezírali překladatelskou snahu o co nejdovednější zamaskování pointy. Ale důvod byl prý prozaičtější - název překládali, aniž by věděli, o co vlastně půjde. Tak jsme jim to odpustili.


Je libo TRAILER?


Pokud Inception někdo přirovnává revolučností k Matrixu, tak mu nevěřte. Je to dobrý film a není to hloupý film. Ale že vám to vytěžilo mozkové závity na maximum a celou dobu jste si neoddechli, to moc nehrozí.

Ale tolik z mé strany k výtkám. Herci jsou dobří, herečky dobré a navíc pěkné, vizuální stránka povedená a pár scén - nebudu spoilovat - mě přibilo do křesla. Domy rostou, realita se tříští a jak chcete někoho shodit na zem, když gravitace není tak úplně, jak má být?

Místy se objevil i humor a konec příjemně překvapil, takže Inception - u mě dobrý! :o)

Diskuze k článku

Další příspěvky

06.01.2011

Doctor Who – praotec seriálů neztrácí sílu

Znáte Doctora Who? Ne? Chyba! Jestli máte rádi sci-fi, kvalitní herce,...

09.12.2010

Harry Potter – tragédie v kinech

Poslední filmový díl Harryho Pottera (nebo spíš jeho první půlka) patří mezi...

10.11.2010

Shield neboli Policejní odznak - policajti, jaké jste ještě neviděli

Chcete kriminální seriál, který vás napětím rozklepe a všichni hrdinové...

Zobrazit všechny příspěvky